در هفته ملی مهارت صورت گرفت : دیدار و ملاقات رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشکذر با امام جمعه این  شهرستان

در هفته ملی مهارت صورت گرفت : دیدار و ملاقات رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشکذر با امام جمعه این شهرستان

چهارشنبه 9 مرداد 1398 و ساعت 15:26:21 147

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اشکذرهمزمان با ششم مرداد ماه روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه و کارکنان در دفتر امام جمعه حضور یافتند. \r\n

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اشکذرهمزمان با ششم مرداد ماه روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه و کارکنان در دفتر امام جمعه حضور یافتند.

آقای میرجلیلی رئیس مرکز آموز فنی و حرفه ای در این دیدار گفت: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای یکی از ارکان توسعه کارآفرینی بوده و می تواند به رونق تولید و اشتغال کمک شایانی بنمایدو در توانمند سازی افراد نقش اصلی را ایفا می نماید.

میرجلیلی در این دیدار که به مناسبت آغاز هفته ملی مهارت و کارآفرینی برگزار شد افزود : آموزش فنی و حرفه ای از رکن های مهم و اساسی برای ورود افراد به بازار کار و دستیابی به شغل های پایدار و باثبات محسوب می شود تا افراد بتوانند به عنوان نیروهای خلاق و کارآمد در توسعه و پیشرفت کشور نقشی اثرگذار بر عهده گیرند.

وی مهارت آموزی را عامل بسیار مهمی برای اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری جوانان در شهرستان اشکذر برشمرد و افزود: برای برطرف نمودن معضل بیکاری باید از توان و ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای و نیز بخش خصوصی استفاده شود.

میرجلیلی اظهارداشت: جوانان با فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای در واقع نیروی خلاقیت و کاربردی خود را در یک فضای رقابتی در مسیر خدمت به مردم به کار می گیرند.

وی افزود: آموزش های مهارتی زمینه ساز ایجاد حرفه های با ثبات است و از پدید آمدن شغل های کاذب و ناپایدار که توسعه ی همه جانبه ی کشور را هدف قرار می دهد و سبب آسیب های مختلف اجتماعی می شود، جلوگیری به عمل می آورد.

طالبیان امام جمعه شهرستان اشکذر ضمن تبریک فرارسیدن هفته کارآفرینی و روز ملی مهارت گفت: می بایست بر اساس نیاز شهرستان و بازار کار به تناوب رشته های آموزشی و مهارتی نیز تغییر کند تا بتواند پاسخگوی اقشار مختلف جامعه در دستیابی به مشاغل گردد .

: طالبیان در ادامه افزود

آموزش های فنی و حرفه ای، افراد را با توجه به شرایط اقتصادی جامعه آماده ی ورود به بازار کار می کند و بدین شکل مهارت های عمومی بازار کار و صنعت را مورد توجه قرار می دهد و کارایی افراد را با توجه به تغییرات به روز می کند .َ